20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Непознати лица ги украле акумулаторите за напојување на скопскиот аерoдром

Непознати лица ги украле акумулаторите за напојување на скопскиот аерoдром

Translate (Eng):[gtranslate]

Непознати лица украле акумулатори кои служеле за напојување на слетна точка на скопскиот аеродром.

Според информациите на МВР, вчера во 16:20 часот во СВР Скопје, З.Е. пријавил дека во Катланово, Скопско, на место викано Фазанерија, непознато лице насилно ја отворило вратата од објект на М-НАВ и одзело четири акумулатори кои служеле за напојување на слетна точка на аеродромот.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -