25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Специјалните единици на МВР го најдоа телото на момчето кое исчезна во...

Специјалните единици на МВР го најдоа телото на момчето кое исчезна во Преспанското Езеро

Translate (Eng):[gtranslate]

Пронајдено е тeлото на 16-годишното момче кое завчера исчезна во водите на Преспанското Езеро, потврдуваат од МВР.  Телото е најдено по потрага која траеше два дена во близина на местото каде што момчето исчезна.

„Денеска околу 14 часот во водите на Преспанското Езеро нуркачкиот тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР го пронајдоа безживотното тело на шеснаесет годишното момче од Ресен .По насоки на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција“, велат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -