18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаБислимовски: Ние ги заштитивме граѓаните со тоа што наместо да плаќаат 25%...

Бислимовски: Ние ги заштитивме граѓаните со тоа што наместо да плаќаат 25% повисока струја сега ќе плаќаат само 7,4%

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла
обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената на струјата.
Тој за Канал 5, вели вели дека регулаторната со последната одлука за поскапување за
7,4% не им обезбедила екстра профит на електро-енергетските компании, туку напротив
ги заштитила граѓаните од повисоки сметки.
Доколку се прифатеа нивните брања цената за електричната енергија требаше да
порасне за 25 проценти, изјавил првиот човек на РКЕ за канал 5.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...