22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Внук извршил обљуба врз неговата неподвижна 72-годишна баба !!!

Внук извршил обљуба врз неговата неподвижна 72-годишна баба !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за кривични дела – Обљуба врз немоќно лице од член 187 став 1 и Родосквернавење од член 194 став 1 од Кривичниот законик.

-Осомничениот 24-годишен жител на радовишко село, на 2 јули, во дворот на семејната куќа, извршил обљуба врз неговата 72-годишна баба, злоупотребувајќи ја нејзината немоќна состојба на болна жена со инвалидитет и моторен дефицит, поради кои не била во можност да се одбрани- наведуваат во соопштението од ОЈО Струмица.

Надлежниот јавен обвинител до Судот достави и предлог за определување мерка притвор за осомничениот. Судијата нa претходна постапка го прифати предлогот и на осомничениот му определи притвор во траење од 30 дена.

РЕКЛАМА

Janaki Znae

- Реклами -