29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Силно невреме го зафати и Делчево, силниот ветар откорна покрив од зграда....

Силно невреме го зафати и Делчево, силниот ветар откорна покрив од зграда. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Силен ветер урна кров на зграда во Делчево.

Невреме денеска го зафати градот на истокот.

Ветерот однесе неколку лимени покриви меѓу кои и на една од зградите во центарот на градот.

РЕКЛАМА

Нема повредени во невремето.Извор: Делчево365

- Реклами -