16 C
Ohrid
четврток, октомври 29, 2020
Почетна Македонија Починатиот 22-годишен пациент од Ковид-19 имал Даунов синдром

Починатиот 22-годишен пациент од Ковид-19 имал Даунов синдром

Translate (Eng):[gtranslate]

Дваесет и двегодишниот пациент од Скопје, кој е еден од шесте починати од Ковид-19 во изминатите 24 часа, имал Даунов синдром, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Пациентот, како што посочија, во тешка општа состојба бил примен на 16 јули во Градската општа болница „8 Септември“.

РЕКЛАМА
- Реклами -