16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Христијан, Лилјана и Емри се пациентите кои добија нов бубрег.

Христијан, Лилјана и Емри се пациентите кои добија нов бубрег.

Translate (Eng):[gtranslate]

Тие се во добра здравствена состојба, среќни и задоволни дека повеќе не одат на дијализа.

„Пациентите почнаа повторно нормално да функционираат. Многу сум горд на тимот од Клиниките на нефрологија и урологија кои го даваат својот максимум за третман на овие пациенти. Голема благодарност до д-р Ирена Рамбабова Бушљетиќ и Проф. Гоце Спасовски за неуморната работа и грижата која секојдневно им ја даваат на нашите пациенти. Продолжуваме да се грижиме за здравјето на секој пациент, затоа што нема ништо повредно од спасен човечки живот“, напиша Филипче.

РЕКЛАМА
- Реклами -