21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Заев: Нема потреба од нови избори, ќе мора некако да се договориме...

Заев: Нема потреба од нови избори, ќе мора некако да се договориме со Албанските партии.

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Заев по средбата со Али Ахмети рече дека нови избори нема да ги решат работите, туку потребно е да се формира влада.-

Таман работа да останеме без Влада. Не ни теба тоа. Нови избори не ги решаваат работите. Ќе ги повториме резултатите. Влада треба да се формира. Треба да се формира влада секако таму каде што ќе се најдат решенијата за формирање на влада. Нашиот став, а и ставот на другите партии со коишто разговараме е дека сега нема причина да се размислува за предвремени избори. НАТО е завршена работа, одлука за преговорите имаме, меѓувладина конференција се закажува за почеток на отворање поглавја, ќе треба да работиме, а и да оставиме предвидливост и за економијата, за граѓаните и за сите, рече Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -