20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Можеби во Македонија нема амбулантни возила но ќе има диносауруси: Шилегов нарача...

Можеби во Македонија нема амбулантни возила но ќе има диносауруси: Шилегов нарача 41 диносаурус за во скопската зоолошка градина?! (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, попладнево на фејсбук објави фотографии и видео од диносаурусите кои треба да бидат поставени во скопската зоолошка градина. Во објавата Шилегов напиша: Последна проверка пред монтажа. Дино парк во Скопје ЗОО ! Loading …Скопје, една поинаква приказна …

Posted by Петре Шилегов on Вторник, 11 август 2020

Posted by Петре Шилегов on Вторник, 11 август 2020

РЕКЛАМА

Posted by Петре Шилегов on Вторник, 11 август 2020

- Реклами -