26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаМожеби во Македонија нема амбулантни возила но ќе има диносауруси: Шилегов нарача...

Можеби во Македонија нема амбулантни возила но ќе има диносауруси: Шилегов нарача 41 диносаурус за во скопската зоолошка градина?! (Видео)

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, попладнево на фејсбук објави фотографии и видео од диносаурусите кои треба да бидат поставени во скопската зоолошка градина. Во објавата Шилегов напиша: Последна проверка пред монтажа. Дино парк во Скопје ЗОО ! Loading …Скопје, една поинаква приказна …

Posted by Петре Шилегов on Вторник, 11 август 2020

Posted by Петре Шилегов on Вторник, 11 август 2020

Posted by Петре Шилегов on Вторник, 11 август 2020

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...