22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Скопјани не дозволуваат да се сруши Универзална сала, таа е дел од...

Скопјани не дозволуваат да се сруши Универзална сала, таа е дел од историјата на градот Скопје велат тие.

Translate (Eng):[gtranslate]

Реконструкција а не уривање на Универзалната сала, ова е апел од вечерашниов собир кој се одржа на платото пред објектот, во организација на граѓанската иницијатива „Солидарни за срцето на Скопје“.

Повод за собирот е конкурсот за идејно решение за парк со летна сцена кој според замислите на градските власти би требал да никне на местото на Универзална сала.

Поддршка на иницијативата дадоа голем број музички и естрадни уметници, актери, организатори, промотери и менаџери.

РЕКЛАМА

Сања Сеизова Мрмова Сител

- Реклами -