13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев - За разлика од Груевски кој не успеа да направи влада...

Заев – За разлика од Груевски кој не успеа да направи влада во 2017 јас ќе успеам

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев има рок од 20 дена да формира нова Влада и тој е убеден дека ќе успее, за разлика од како што рече, Никола Груевски, кој во 2016/2017 година не успеал во тоа.

„Ние имавме таква ситуација во 2016/2017 година, кога тогашниот мандатар Никола Груевски не успеа да формира Влада во рок од 20 дена. За разлика од него, јас сега ќе успеам да формирам Влада“, рече Заев.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...