27.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Заев - За разлика од Груевски кој не успеа да направи влада...

Заев – За разлика од Груевски кој не успеа да направи влада во 2017 јас ќе успеам

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев има рок од 20 дена да формира нова Влада и тој е убеден дека ќе успее, за разлика од како што рече, Никола Груевски, кој во 2016/2017 година не успеал во тоа.

„Ние имавме таква ситуација во 2016/2017 година, кога тогашниот мандатар Никола Груевски не успеа да формира Влада во рок од 20 дена. За разлика од него, јас сега ќе успеам да формирам Влада“, рече Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -