20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаФото - Пендаровски му го додели мандатот на Заев

Фото – Пендаровски му го додели мандатот на Заев

Претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска во Вила Водно му го предаде мандатот за состав на нова Влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Лидерот на социјалдемократите го добива мандатот во име на коалицијата „Можеме”, која освои најголем број пратенички места во Собранието на вонредните парламентрани избори кои се одржаа на 15 јули.

Foto

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...