21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Канал 5: Падна и првиот договор, Македонија добива премиер Албанец.

Канал 5: Падна и првиот договор, Македонија добива премиер Албанец.

Translate (Eng):[gtranslate]

Договорен е премиер по принципот три години Заев, една Зибери, ДУИ ќе управува со УЈП и МВР, јави попладнево Канал 5.

Тоа значи три години на чело на владата да биде Зоран Заев ,една година Насер Зибери, јавува телевизијата повикуваќи се на партиски извори.

Канал 5 објави и дека на ДУИ и е доделено управувањето со УЈП и со Министерството за внатрешни работи.

РЕКЛАМА

СДСМ, претходно соопшти дека програмата на новата влада во најголема мера ќе биде посветена на економијата каде главните принципи се платите и пензиите да продолжат да растат, да се вложува во младите и во рамномерниот регионален развој.

FacebookTwitterCopy Link

- Реклами -