12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Погледнете го видеото кога министерот Венко Филипче не убедуваше да не носиме...

Погледнете го видеото кога министерот Венко Филипче не убедуваше да не носиме маски, но сега се сменаа работите..

Translate (Eng):[gtranslate]

Неодамна министерот Венко Филипче не убедуваше дека маските се штетни бидеќи  со нив само може да се влоши ситуацијата и дека заштитна респираторна маска треба да ја носи само лицето кое е заразено со Ковид 19. Но една поговорка вика: ”Маж рекол Маж одрекол”

 

Ајде бре докторчиња кажете нешто сега. Отековте маска, маска.
Кога бевте во право тогаш или сега???

Posted by Сашко Колев on Среда, 12 август 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -