16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Свет Видео: Погледнете како си поминуваат германските туристи во Бугарија

Видео: Погледнете како си поминуваат германските туристи во Бугарија

Translate (Eng):[gtranslate]

На почетокот на август, на Твитер беше објавено видео со кое се крева прашина во Германија. На него се прикажани германските туристи кои уживаат во забавите на плажите во Бугарија – без маски и без да одржуваат дистанца.

Бугарската министерка за туризам, Маријана Николова, одржа итни разговори на 9 август со претставници на германските тур-оператори во Бугарија, откако германските власти издадоа предупредувања за патувања во бугарските области, пренесува СофијаГлоуб.

РЕКЛАМА
- Реклами -