16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија И покрај патниот хаос што се случува изминатиов период, утре ќе биде...

И покрај патниот хаос што се случува изминатиов период, утре ќе биде затворен патот за Струга поради снимање филм.

Translate (Eng):[gtranslate]

Стариот патен правец од Струга кон Охрид (П1208) во текот на утрешниот ден во периодот од 6 до 15 часот ќе биде затворен за сообраќај.

Причина за затворањето е што ќе се снимаат сцени за играниот филм „Преекспонирано“ во продукција на „ДНФ Филмс“.

Филмот е во режија на Елеонора Венинова и е поддржан од страна на Агенцијата за филм на Република Северна Македонија. Деновиве снимањето се одвива на локации во Охрид и неговата околина.

РЕКЛАМА
- Реклами -