13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Аспасиев- СДС Кокаинска- партија ли е или наркокартел

Аспасиев- СДС Кокаинска- партија ли е или наркокартел

Translate (Eng):[gtranslate]

Партија ли е, нарко-картел ли е? #СДСкокаинска напиша на Твитер, Апасиев.

За потсетување во полицискиот билтен вчера беше објавено дека на 15 август во 22.40 часот на ул.„Владо Малески“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода С.С.(33) од Скопје, затоа што при преглед кај него бил пронајден кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов веднаш го разреши Смаиловиќ од директорската функција

РЕКЛАМА
- Реклами -