20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Младата велешанка која почина од коронавирус немала коморбидитети

Младата велешанка која почина од коронавирус немала коморбидитети

Translate (Eng):[gtranslate]

Триесет и петгодишната велешанка која почина од ковид-19 немала коморбидитети, информираат од Министерството за здравство. Таса се лекувала на Инфективната болница во Скопје, но оттаму нема повеќе информации.

Покрај неа во текот на изминатиот ден, според податоците на Министерството, починале уште двајца пациенти. Еден од Скопје на 69 години и еден од Македонски Брод кој имал 77 години. Сите се лекувани во болнички услови.

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на ковид-19,.

РЕКЛАМА

Досега во земјава починаа 547 лица, а вкупната бројка на заразени е 12.840. Оздравени се 9.361, додека ккао активни случаи се сметаат 2.932.

- Реклами -