16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Груби - Градиме историја покрај албански премиер имаме и тројца министри за...

Груби – Градиме историја покрај албански премиер имаме и тројца министри за надворешни низ цел регион

Translate (Eng):[gtranslate]

Груби – Градиме историја покрај Албански Премиер има и тројца албански министри во регионот , Голема Албанија

Покрај премиер, тројца албански министри за надворешни работи во регионот. ИСТОРИЈА!, напиша Груби.

Уште од вчера се шират шпекулации која партија, кој ресор ќе го води.

РЕКЛАМА

Според неофицијални и непотврдени информации од ДУИ, оваа партија освен МНР, ќе ги води и министерствата за финансии и економија и секторот евроинтеграции, додека на СДСМ ќе му припаднат Министерството за внатрешни работи, правда и одбрана.

- Реклами -