10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Излекувано уште едно детенце -Малиот Теофан ја победи тешката малигна болест и...

Излекувано уште едно детенце -Малиот Теофан ја победи тешката малигна болест и си замина дома

Translate (Eng):[gtranslate]

Уште едно детенце излекувано од малигна болест на Клиниката за детски болести! Најголемиот смешко Теофан ја победи болеста и вчера си замина дома. Тој повторно ќе има среќно детство и ќе се дружи со другарчињата. Му посакувам секогаш да биде насмеан и силен како и досега. Браво за целиот тим на установата!

blob:https://www.facebook.com/10bd6d82-916c-4ba4-b5d4-e798d583a8f6

 

РЕКЛАМА