16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Крадци во Владимирово се обиделе да ги украдат вредните иснтрументи на маестро...

Крадци во Владимирово се обиделе да ги украдат вредните иснтрументи на маестро Горан Алачки

Translate (Eng):[gtranslate]

Крадци во Владимирово ноќеска се обиделе да ги украдат вредните музички инструменти на познатиот македонски музичар, автор и промотор на македонската фолклорна традиција Горан Алачки. Во денешниот разговор со Алачаки на непријатната тема, тој беше воздржан, но обидот за кржба на инструментите го потврди…
tv star

РЕКЛАМА
- Реклами -