10.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗабаваМВР со јасновидци ќе го бара газдата на дивоградбата до Мавровка

МВР со јасновидци ќе го бара газдата на дивоградбата до Мавровка

Министерството за внатрешни работи соопшти дека објавило оглас за ангажирање на јасновидци, пророци, бајачи и гатачи, со цел еднаш засекогаш да се стави крај на сагата со инвеститорот на дивоградбата кај Мавровка и да се открие неговиот идентитет.

Од МВР се надеваат дека за разлика од огласот за рушење на дивоградбата, овојпат ќе има пријавени, иако најголем дел од јасновидците кои ги контактиравме рекоа дека шансите тоа да се случи се еднакви на шансите инвеститорот сам да си ја сруши дивоградбата.

– Искрено, нема да се пријавам на огласот зошто во последно време третото око ич не ми работи. Ама пак можам да предвидам дека доколку по некоја случајност ѝ помогнам на полицијата и го откријам газдата не ме чека баш убава иднина. – ни рече еден од нив и не’ преколнуваше да остане анонимен.

Огласот ќе биде отворен до понеделник, а доколку до тогаш никој не се пријави, МВР најави дека сите регистрирани јасновидци, бајачи, гатачи и пророци ќе бидат уапсени за надрилекарство и лажно претставување.

 

Текстот е измислен со цел да привлече внимание и малку да ве насмее..

Извор: Коперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...