30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Ограбена експозитурата на Уни банка во Крушево

Ограбена експозитурата на Уни банка во Крушево

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево околу 15.00 часот извршен е грабеж во експозитурата на Уни банка во Крушево.

Според не официјалните информации грабежот е извршен со закана најверојатно со огнено оружје.Полицијата има осомничено едно лице.

Бидејќи увидот е во тек не се знае колку пари се одземени од банката пишува канал 5.

РЕКЛАМА
- Реклами -