22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Закопано во нива пронајдена е голема количина оружје кај село Калишта Струга

Закопано во нива пронајдена е голема количина оружје кај село Калишта Струга

Translate (Eng):[gtranslate]

Во нива во близина на село Калишта Струга пронајдена е поголема количина оружје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Охрид и се работи на расчистување на случајот.

Наскоро Повеќе информаци.

РЕКЛАМА
- Реклами -