Италија ги затвора дискотеките, а маска ќе се носи од 18 до шест часот наутро

Како што објавија италијанските медиуми, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот колку што е можно, од утре се во сила нови мерки.

Дискотеките и сличните места за танцување се затвораат, а маските стануваат задолжителни на сите јавни простори од 18 до 6 часот наутро, пишува Кориере.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here