4.2 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Италија ги затвора дискотеките, а маска ќе се носи од 18 до...

Италија ги затвора дискотеките, а маска ќе се носи од 18 до шест часот наутро

Translate (Eng):[gtranslate]

Како што објавија италијанските медиуми, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот колку што е можно, од утре се во сила нови мерки.

Дискотеките и сличните места за танцување се затвораат, а маските стануваат задолжителни на сите јавни простори од 18 до 6 часот наутро, пишува Кориере.

РЕКЛАМА