22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Нека е честито- Капитенот на Вардар, стана татко, На Стоилов му се...

Нека е честито- Капитенот на Вардар, стана татко, На Стоилов му се роди син

Translate (Eng):[gtranslate]

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов доби добра вест за време на подготовките за новата сезона.

Неговата избраничка Даница, со која неодамна се венчаше во ‘вонредни услови’, на свет донесе машко дете.

Неговиот колега Дејан Манасков му честиташе на Инстаграм-стори, а потоа истото го стори и братот на Столе, Стефан Стоилов кој откри дека синот на Столе и Деница ќе се вика Бојан.

РЕКЛАМА

Извор Точка

- Реклами -