10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Одредена мерка притвор за Нефи Усеини и неговиот брат, но полицијата не...

Одредена мерка притвор за Нефи Усеини и неговиот брат, но полицијата не можела да ги пронајде.

Translate (Eng):[gtranslate]

Судот одреди мерка притвор за бизнисменот и советник во општина Охрид Нефи Усеини. Мерката е одредена и за неговиот брат. Двајцата се сомничат за делото насилство.

Вчера беше поднесена кривична пријава за советникот во општина Охрид Нефи Усеини и неговиот брат во врска со инцидентот кој се случил пред хотел во Охрид каде што тие двајца го напаѓаат Спиро Топаловски.

РЕКЛАМА