13.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 14, 2021
Почетна Македонија Пратеник од ДУИ нервозно излегол од Собранието и удрил во метална рампа...

Пратеник од ДУИ нервозно излегол од Собранието и удрил во метална рампа (видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи беше објавено видео на кое се гледа како новиот пратеник од ДУИ, Арбен Зибери, инаку внук на Насер Зибери (кандидатот на ДУИ за премиер), нервозен излегол од Собранието и со џипот удрил во металната рампа.

Зибери беше директор на ИЈЗ пред да биде разрешен од министерот за здравство Венко Филипче.

blob:https://www.facebook.com/e1b2a748-a86f-4c4c-953e-4845147ff712

РЕКЛАМА

 

- Реклами -