17.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија (Видео) Полицијата се судри со граѓаните кои протестираа против поскапувањето на струјата...

(Видео) Полицијата се судри со граѓаните кои протестираа против поскапувањето на струјата во Кичево.

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека во цел свет е дозволено мирно да се протестира и слобоно може да се изрази незадоволството и револтот на граѓаните, во Македонија е сосема поинаку. Македонци Албанци сите сплотени заедно со една цел протестираат против поскапувањето на струјата. Но за жал само во оваа држава власта и полицијата се обидува да го заплаше народот додека тие си одлучуваат сами по себе дали цените ќе поскапат и за колку ќе поскапат.

 

Policia ndalon protestuesit në Kërçovë, shpërndahen paqësisht

Posted by TV21 on Петок, 21 август 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -