20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Свет Кој му ставил отров на Навални во чајот? Се појави нова снимка...

Кој му ставил отров на Навални во чајот? Се појави нова снимка од кафетеријата на аеродромот

Translate (Eng):[gtranslate]

“На снимката од надзорните камери на аеродромот во Томск се гледа како Навални седи на масата без пијалак, Подоцна, чашата му ја носи Илја Пахомов, вработен во Фондацијата за антикорупција и помошник на Навални. Тоа значи дека никој не можел да знае за кој се припрема напитокот”, заклучила Симонјан.

На Навални претходно денеска му се слошило на летот од Томск кон Москва. Авионот итно слетал во Омск, а опозицискиот лидер бил пренесен во болница каде паднал во кома.

Подоцна, заменик главниот лекар во болницата во Омск, Анатолиј Калиниченко, соопштил дека неговата здравствена состојба е стабилна. Засега се претпоставува дека Навални бил затруен со нешто што му било ставено во чајот на аеродромот.

РЕКЛАМА

Извор – Точка

Линк до видеото

https://t.me/margaritasimonyan/6827

- Реклами -