30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Саше Политико: Друже Заев веќе ги надмина Киро, Бранко и Љубчо, но...

Саше Политико: Друже Заев веќе ги надмина Киро, Бранко и Љубчо, но дали ќе го надминеш Тито?

Translate (Eng):[gtranslate]

По повод постигнатиот договор за формирање на Влада помеѓу лидерот Заев и Ахмети во кој е договорено Зоран Заев да биде Премиер на идната Влада, со свое гледање се јави новинарот Саше Ивановски попознат како Политико, кој бара од Заев да го надмине Тито, се надеваме не мисле на едноумието и на режимот?

Постот како следи:

„Друже Заев, досега те знаеме како храбар херој и визионер, веќе ги надмина и Киро и Бранко и Љубчо, но дали ќе го надминеш Тито т.е дали ќе те паметиме по период од нашите животи кога народот видел убав богат живот, ера по која ќе се тагува и ќе се евоцираат спомени, како што и ден денес се прави по времето на Тито, тоа зависи од овие 4 години што се пред нас.

РЕКЛАМА

Треба да ги кренеш дупло платите, да отвориш 100 000 скапо платени работни места, да донесеш 10-20 мега инвестиции, да не внесеш во ЕУ, земјава да личи на Словенија, тоа е пред тебе сега планината која треба да ја искачиш, бос по трње со тегови на рамењата, ама не се влегува лесно во читанките, не е тоа алманах во Коце Металец…“

- Реклами -