22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветСе продава креветот на кој што почина Уснија Реџепова..

Се продава креветот на кој што почина Уснија Реџепова..

Уснија Реџепова беше една од најголемите музички ѕвезди на минатиот век, која жареше и палеше низ цела Југославија со својот глас и со својот изглед.

Таа немаше деца, па по нејзината смрт, најблиските роднини наследија сè она што таа го имаше стекнато низ годините. Но, сега, целата српска јавност е шокирана со нехуманиот потег токму од тие роднини.

Имено, на еден профил на социјалната мрежа Фејсбук е објавен оглас во кој се продаваат антиквитетите на Уснија Реџепова, како и нејзиниот омилен клавир. Тоа што е најбизарно е дека на истиот тој оглас е наведено дека се продава и креветот на покојната пејачка, на кој таа го испуштила последниот здив.

Огласот со денови кружи на интернет, а секој што сака да ја дознае цената на овие предмети мора да му се обрати на агентот за продажба.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...