12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Талат Џафери: Сакам да им се заблагодарам на сите пратеници кои гласаа...

Талат Џафери: Сакам да им се заблагодарам на сите пратеници кои гласаа за повторно јас да бидам претседател на Собранието на Северна Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Реизбраниот претседател Талат Џафери, даде свечена изјава откако беше повторно избран за спикер на законодавниот дом. Тој се заблагодари на довербата на пратениците кои гласаа, како и од опозицијата.

 

„Благодарам на сите за довербата, и за оние кои не беа тука во Собранието за време на гласањето, како и за оние кои не беа во салата. Секако дека сме тука во следните четири години, и се надевам дека ќе водиме конструктивни дебати за сите прашања. Ќе бидам во функција и служба на работењето и работата на законодавецот како што е пропишано со Уставот и деловникот на Собранието“, рече Џафери кој воедно се заблагодари на службите во Собранието за подготовка на конститувната седница и за почитувањето на мерките за заштита од вирусот Ковид-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -