30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Петкоска: Додека сум жива ќе го користам името Република Македонија од Собраниската...

Петкоска: Додека сум жива ќе го користам името Република Македонија од Собраниската говорница колку и да ви пречи вам.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Лидија Петкоска со жестока реакција до својата сограѓанка од редовите на СДСМ Жаклина Лазаревска на прашањето зошто сеуште го користи името Република Македонија.

РЕКЛАМА
- Реклами -