20.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВеста за фотографиран сом во Велешкото езеро е Лaжна !!!

Веста за фотографиран сом во Велешкото езеро е Лaжна !!!

Фотографија од огромен сом под површината на водата, за која се тврди дека е фотографирана денеска во водите на велешкото езеро „Младост“ всушност е лажна.

Станува збор за постара фотографија која преку сервисот на Гугл може да се провери дека потекнува од Русија, поточно десетина нивни портали, а споделувана е и на повеќе фан страници на Фејсбук.

Македонските портали кои ја објавија веста, тврдат дека ја објавил велешанец, кој на фејсбук има профил со име Nik Morisson.

 

Пишува: Слободен Печат.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...