17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Веста за фотографиран сом во Велешкото езеро е Лaжна !!!

Веста за фотографиран сом во Велешкото езеро е Лaжна !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Фотографија од огромен сом под површината на водата, за која се тврди дека е фотографирана денеска во водите на велешкото езеро „Младост“ всушност е лажна.

Станува збор за постара фотографија која преку сервисот на Гугл може да се провери дека потекнува од Русија, поточно десетина нивни портали, а споделувана е и на повеќе фан страници на Фејсбук.

Македонските портали кои ја објавија веста, тврдат дека ја објавил велешанец, кој на фејсбук има профил со име Nik Morisson.

РЕКЛАМА

 

Пишува: Слободен Печат.

- Реклами -