9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија ''Една е мајка'' Пакет полн со марихуана му однела на нејзиниот син...

”Една е мајка” Пакет полн со марихуана му однела на нејзиниот син во штипскиот затвор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Од Казнено-поправната установа – Затвор Штип вчера во 11 часот во СВР Штип било
пријавено дека во затворот, во пакет наменет за затвореникот Х.В., кој го донела
неговата мајка Б.В., службени лица пронашле марихуана.
Полициски службеници извршиле увид и ја одзеле марихуаната. По целосното документирање кон мајката ќе биде поднесена соодветна пријава велат од Мвр.

РЕКЛАМА