21.9 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Славчо Попоски: Од утре пожелно е сите да си носите чадор.

Славчо Попоски: Од утре пожелно е сите да си носите чадор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Веќе утре попладне и во вечерните часови кај нас се очекува локално детсбаилизирање на атмосферата, одноно ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со град, засилен ветер и електрични празнења.

Нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмеж и засилен ветер, особено во попладневните часови и навечер ќе се задржи и во вторник. Локално процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ проследено со пообилен пороен дожд, засилен ветер, електрични празнења и појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 35 степени.

Значително постабилна атмсофера ќе имаме од среда кога максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 36 степени.

РЕКЛАМА

За нови, и подетални метео информации следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски

- Реклами -