25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Игор Џамбазов: Браќа турци, шо не останавте уште 500 години

Игор Џамбазов: Браќа турци, шо не останавте уште 500 години

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот македонски глумец, забавувач, ТВ-водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец, Игор Џамбазов секогаш знае да биде интересен за јавноста.

Зад името на Џамбазов се врзуваат многу случки и настани,а неговиот живот е приказна самиот по себе. Но од 2014 г. се преселил во селото Слепче, Демирхисарско, а од крајот на 2018 година, живее во селото Сретеново, во општина Дојран, со што е далеку од очите на јавноста.

Во 2016 на 19 издание на „Златна бубамара на популарноста“ Игор ја доби наградата „Златна бубамара за трајни вредности“ и изврши изведба на популарната песна ‘Мy Wаy’ на Франк Синатра, но со различен текст кој го опишува својот живот.

РЕКЛАМА

 

Сепак своите фанови ги „храни со информации“ за својот живот преку социјалните мрежи каде што е мошне активен. Притоа Игор како што е познато повторно е заљубен.

Познатиот шоумен Игор Џамбазов и неговата девојка, алпинистката Илина Арсова уживаат со полно срце во својата љубов, за што сведочат и многубројните фотографии од парот.

Илина и Игор овој пат ги почестија своите обожаватели со нови фотографии, а на кои се во друштво на родителите на Илина.

Фотографијата е направена во Јанче, село во Општина Маврово и Ростуше, каде се веќе подолго време. Ја посетиле и куќата на Али Риза Ефенди, таткото на Мустафа Кемал Ататурк, село Коџаџик.

Илина и Игор уживаат во обиколката на прекрасните места низ Македонија.

Џамбазов и самиот сподели заедничка фотографија со Илина на Инстаграм, а под нејзе остави интересен опис во кој што напиша:

Пред куќата на Али Риза Ефенди, таткото на Мустафа Кемал Ататурк, село Коџаџик, општина Центар Жупа. Браќа турци, шо не останавте уште 500 години да му се невиди…за фризурата на Илина се погрижи ветерот

Превземено од Галама

Извор Галама

- Реклами -