18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Браќата Усеини од ДУИ страв и трепет за Охрид-Сами се пријавиле во...

Браќата Усеини од ДУИ страв и трепет за Охрид-Сами се пријавиле во полиција

Translate (Eng):[gtranslate]

Браќата Усеини од ДУИ страв и трепет за Охрид-Сами се пријавиле во полицијаНефи Усеини и неговиот брат, Ибро Усеини се приведени и спроведени во осум дневен притвор, поради нападот на нивниот сограѓанин, Спире Топалоски, дознава „А1он“. Полицијата не можеше да ги пронајде изминативе шест дена, а неофицијално, сега сами се пријавиле во полициска станица.

На нив, судот им ја изрече оваа мерка поради можноста за повторување на делото, влијание на сведоци и бегство.

Двајцата се сомничат дека сториле кривично дело насилство и недосволено држење оружје.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -