23.9 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија МВР УСПЕАЛО ДА ФАТИ САМО 439 ГРАЃАНИ КОИ НЕ НОСЕЛЕ ЗАШТИТНИ МАСКИ

МВР УСПЕАЛО ДА ФАТИ САМО 439 ГРАЃАНИ КОИ НЕ НОСЕЛЕ ЗАШТИТНИ МАСКИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 439 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

РЕКЛАМА
- Реклами -