15.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаОткако и кажал дека ја изневерува: Кандидат за амбасадор на Македонија во...

Откако и кажал дека ја изневерува: Кандидат за амбасадор на Македонија во Брисел прободен со нож од сопругата

Семејна расправија во домот на Игор П. кандидат за амбасадор на земјава во Брисел, пред четири дена завршила со ранување и пријава за семејно насилство.

И.П. на сопругата Б.П. ѝ соопштил дека ја изневерува и е во врска со друга жена, таа најпрво се онесвестила, а кога се завртел да побара помош таа го прободела со нож во грбот, а потоа и на раката. Откако успеал да ја совлада била повикана Брза помош при што на И.П му биле констатирани тешки телесни повреди, а случајот бил пријавен во полиција, додека од страна на Игор.П поднесена била кривична пријава за семејно насилство.

Во билтенот на МВР за овој настан стои дека на 20 август во СВР Скопје било пријавено дека на ул.Питу Гули, по семејна расправија, Б.П. со остар предмет го повредила И.П.. Според пријавеното, претходно И.П. физички ја нападнал Б.П., по што таа му нанела убодна рана.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...