17.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаСтрушкиот градоначалник Рамиз Мерко е позитивен на ковид-19, и е хоспитализиран на...

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко е позитивен на ковид-19, и е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје.

Градоначалникот на Општина Струга Рамиз Мерко е позитивен на ковид-19 и е хоспитализиран Инфективната клиника во Скопје.

Мерко синоќа сам заминал во Скопје и по извршениот преглед бил примен на Клиниката за инфективни болести.

Вкупниот број заразени во Струга од почетокот на пандемијата е 547

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...