22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Турист во Охрид пронајден починат во куќата во која престојувал

Турист во Охрид пронајден починат во куќата во која престојувал

Translate (Eng):[gtranslate]

На 25.08.2020 околу 14.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека во куќа на бул.„Македонски просветители“, било пронајдено починато лице, кое престојувало во куќата.

По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатото лице ќе се врши обдукција.

 

РЕКЛАМА

- Реклами -