23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија 88 годинишна старица ограбена на сред бел ден во Струмица !!!

88 годинишна старица ограбена на сред бел ден во Струмица !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Баба од 88 години од Струмица вчера околу 14 часот била нападната пред зградата каде што живее при што разбојникот и го одзел паричникот и се одалечил во непознат правец.

Нападот во МВР бабата го пријавил во 15 и 30, по што полицијата презема мерки за расчистување на случајот. Р.Д.

РЕКЛАМА
- Реклами -