22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Само 412 лица во Македонија не носеле маски при што полицијата веднаш...

Само 412 лица во Македонија не носеле маски при што полицијата веднаш им пишала казна..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на изминатото деноноќие (27/8.08.2020) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 412 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

РЕКЛАМА
- Реклами -