Се запали автомобил на кејот во Охрид наспроти хотелот Сити Палас !!!

Доцна попладнево се случил пожар на автомобил марка Пежо на Кеј Македонија.

Реагирале од околните угостителски објекти, а веднаш била алармирана и Професионалната противпожарна единица која брзо го локализирала пожарот, пишува

Ohridnews.com.

Неофицијално причина за пожарот е неисправна електрична инсталација.

Г. М.

Фото: Ohridnews.com

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here