30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Скопјани влегле да крадат во зоолошка,  Лавот ги предал во полиција

Скопјани влегле да крадат во зоолошка,  Лавот ги предал во полиција

Translate (Eng):[gtranslate]

Четири лица ноќеска околу 1.30 часот провалиле во скопската Зоолошка градина. Не е украдено ништо ниту е причинета материјална штета бидејќи чуварот во градината веднаш реагирал, а фатени се откако рикањето на белиот лав Чака ги открило каде се.

Директорот на Зоолошка Ѓорѓи Галетановски за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека по пријавата на чуварот полицијата веднаш стасала во градината и ги уапсила провалниците. „Лицата се прекачиле во градината преку оградата кај бараките на Град Скопје.

Полицијата и чуварот ги пресретнале кај живеалиштето на белиот лав Чака, кој во моментот бил во надворешното живеалиште. Ги видел провалниците, се исправил на оградата и почнал силно да рика. Тоа било знак за полицијата полесно да ги најде, по што беа уапсени”, вели Галетановски.

РЕКЛАМА
- Реклами -