30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Тројца скопјани се изживувале неколку часа врз две малолетнички...

Тројца скопјани се изживувале неколку часа врз две малолетнички…

Translate (Eng):[gtranslate]

На 27.08.2020 во Полициската станица Карпош две жени пријавиле дека нивните малолетни ќерки биле физички нападнати од тројца нивни познаници С.М., Д.Г и Н.М., кои се обиделе и да извршат обљуба врз нив.

Според пријавата настанот се случил во станот на С.М. во временскиот период меѓу 00,30 до 05,00 часот на 27.08.2020 каде што претходно телефонски биле повикани двете малолетнички.

Се работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА

24 инфо

- Реклами -