18.8 C
Ohrid
недела, јуни 20, 2021
Почетна Македонија Откако не нарече Северномакедонци-Норвешкиот адмирал на НАТО си ја поправи грешката

Откако не нарече Северномакедонци-Норвешкиот адмирал на НАТО си ја поправи грешката

Translate (Eng):[gtranslate]

Случајно или намерно во објавата на Фејсбук на командантот на вооружените сили на Холандија, адмиралот Роб Бауер, за тридневната посета на Македонија се спомнуваат „Северномакедонци“.

Откако доби многу бројни реакции и коментари адмиралот си ја поправи грешката и изјави дека Норвешка ќе им помогне на македонците со специјална обука за усогласување со стандардите на НАТО

РЕКЛАМА

 

 

 

- Реклами -