16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСела - Кој е па Ахмети па тој да ме кани во...

Села – Кој е па Ахмети па тој да ме кани во влада и да ми нуди места?

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, му реплицира на претседателот на ДУИ, Али Ахмети, кој изјави дека имал намера да го покани во Владата него и Африм Гаши од Алтернатива, но тој не се појавил на заедничката средба што ја свикаа интегративците.

„Кој е Ахмети да ме покани мене да бидам дел од Владата, без да прецизира дали би прифатил да бидам дел од Владата или не?“, праша Села во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21.

Тој не верува дека во последните сто дена од новата влада ќе има премиер Албанец, сметајќи дека станува збор за манипулација на гласачите од Ахмети. Насер Зибери, кого ДУИ го токмеше за таа функција, според Села, не може да биде ни народен правобранигтел, зошто таа позиција треба да ѝ припадне на опозицијата, смета тој.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...